آیا مدیران تاسیسات هزینه واقعی برق اضطراری را درک می کنند؟

 

 

10 سال پیش ، راه حل های UPS (منبع تغذیه بدون وقفه) عمدتا فقط دامنه مراکز داده و خدمات اورژانس بودند. با این حال ، با افزایش اعتماد به زیرساخت های پیچیده فناوری اطلاعات و برق ، فشار بیشتری بر شبکه وارد شده و خرابی های برق حتی شیوع بیشتری پیدا کرده است. امروزه می توان سیستم های UPS را حتی از کوچکترین مشاغل و املاک مسکونی پشتیبانی کرد.

با افزایش جذب تجهیزات پشتیبان نیرو ، این نگرانی وجود دارد که برخی از راه حل های نصب شده نه تنها ناکارآمد هستند بلکه برای اهداف مناسب نیستند. فشارهای اقتصادی و زیست محیطی مدیران تاسیسات را نیز به چالش می کشند. آنها مجبورند راه حلهای "لاغرتر" را اجرا کنند ، در حالی که هنوز از ساختمان های خود محافظت می کنند و هزینه های آنها را کاهش می دهند. با اهمیت و پایداری و اهمیت بیشتر محیط زیست ، نه تنها نصب راه حل مناسب برای ساختمان بلکه دانستن درجه کارایی تجهیزات نیز امری حیاتی است.

ناگفته نماند که بیشترین مشاغل انگلستان اکنون به شدت به راه حل های فناوری اطلاعات متکی هستند و با تهدید واقعی "شکاف انرژی" در سراسر کشور ، قدرت پشتیبان قابل اعتماد بیش از هر زمان دیگری حیاتی است. در شرایط اقتصادی کنونی ، هیچ کس نمی تواند از پس خلع برنامه ریزی نشده برآید.

اصلاحات جاه طلبانه انرژی در چارچوب قانون تغییر آب و هوا در سال 2008 باعث شد قسمتهای زیادی از زیرساختهای تولید برق انگلیس با انرژیهای تجدید پذیر مانند انرژی باد جایگزین شود. این کشور همچنین طی این سالها شاهد از کار افتادن تعدادی از نیروگاه ها بوده است که به ثبات بی ثبات شبکه برق کمک کرده است.

این تغییرات شروع به ایجاد انگیزه برای بهبود زیرساخت های گسترده می کند ، با بسیاری از مدیران امکانات سیستم های حفاظت از قدرت خود را دوباره ارزیابی می کنند. با پشتیبانی از این جنبش ، Maxtronic تأکید زیادی بر آموزش صنعت به فن آوری های نوظهور UPS ، قابلیت های گسترده آنها و هزینه واقعی انرژی کرده است.

طراحی UPS طی دهه گذشته به طور قابل توجهی تکامل یافته است و کاربران شروع به درک این موضوع می کنند که دستیابی به بازده بالا نیازی به انعطاف پذیری قدرت ندارد. به طور سنتی ، اعتقاد بر این بود که در حالی که راه حل های مبتنی بر ترانسفورماتور بالاترین سطح حفاظت را ارائه می دهند ، آنها قادر به ارائه همان سطح کارآیی مشابه نمونه های آزاد ترانسفورماتور خود نیستند.

به لطف تحقیق و توسعه مداوم از تولیدکنندگان برجسته UPS مانند Maxtronic ، راه حل های پشتیبانی پشتیبان ترانسفورماتور امروزی می توانند به همان بازده بالا سیستم های بدون ترانس استاندارد برسند. با داشتن راندمان 95٪ ، صرفه جویی در انرژی حاصل از ECO UPS معمولاً بین 4000 - 60،000 £ (40 - 600kVA) در سال است که در طول عمر تجهیزات یک بازپرداخت قابل توجه است. این صرفه جویی در بهره وری بالا و انعطاف پذیری بی وقفه تنها در صورت انتخاب راه حل مناسب UPS حاصل می شود. تعدادی از عوامل مهم وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرند.

اولین مورد نیاز اصلی UPS است. چه چیزی برای پشتیبانی استفاده می شود؟ برای بارهای بحرانی ، راه حل های متمرکز UPS برای اطمینان از محافظت مداوم از برق در تمام تجهیزات در حال اجرا توصیه می شود.

مورد بعدی که باید بررسی شود این است که بار برق چقدر خواهد بود و چه مدت زمان مورد نیاز است. برای بارهای بزرگ که به برق مداوم نیز برای چندین ساعت نیاز دارند ، یو پی اس ترکیبی و محلول مولد مناسب ترین راه حل است.

در محیط هایی که بیش از 20 کیلووات برق مصرف می شود ، یک محلول UPS سه فاز به طور معمول توصیه می شود. با این حال ، این به کیفیت چارچوب برق سایت بستگی دارد. اساساً ، انتخاب سیستم صحیح UPS به کاربرد و اطمینان از پیکربندی صحیح تجهیزات UPS بستگی دارد.

یکی دیگر از موارد کلیدی که باید به خاطر بسپارید سرمایه گذاری اضافی مورد نیاز برای تابلو برق و کابل کشی است. اندازه گیری دقیق کابل برای پایین آوردن هزینه ها ضروری است. سیستم های UPS مانند سیستم های Maxtronic با THDi پایین (کمتر از 3٪) تولید شده اند که باعث می شود کابل کشی تا 25٪ کاهش یابد

ارقام مربوط به کارایی نیز نیاز به بررسی دقیق دارند. کارایی تجهیزات باید تحت شرایط بار جزئی بررسی شود تا راندمان واقعی کارایی مشاهده شود. ذکر این نکته حائز اهمیت است که بیشتر ارقام کارایی گزارش شده با بار 100٪ ذکر شده است اما هرگز نباید UPS مشخص شود تا با 100٪ ظرفیت کار کند.

سرانجام و شاید مهمترین قسمت در یک استراتژی محافظت از برق ، نگهداری UPS باشد. کلیه سیستمهای UPS باید تحت قرارداد تعمیر و نگهداری تحت پوشش قرار گیرند. دریافت هزینه تعمیر و نگهداری اولیه ، از افزایش مخفی قیمت جلوگیری کرده و به تأیید پیش بینی TCO کمک می کند. تعمیر و نگهداری یو پی اس برای جلوگیری از خرابی برنامه ریزی نشده بسیار حیاتی است و می تواند در طولانی مدت هزاران صرفه جویی کند.

بسیاری از اقدامات اساسی با تعمیر و نگهداری پیشگیرانه برای بررسی تجهیزات مهم از جمله سیستم های UPS آغاز می شود. با پیامدهای Covid-19 که همچنان در اقتصاد موج می زند و اقدامات سخت گیرانه ویروس کرونا جدید ، روش های جدید کار بر عملکرد شبکه ملی تأثیر می گذارد. اگر دچار تزلزل شود ، داشتن یو پی اس می تواند تفاوت بین عملیاتی بودن و زنده ماندن و در بدترین حالت ، تعطیلی کامل باشد.

حفاظت از برق اضطراری بخش اساسی زیرساخت ها است و مدیران باید از اولویت آن اطمینان حاصل کنند. داشتن درک بیشتر از فن آوری های موجود UPS به شما اطمینان می دهد که از ساختمان ها محافظت می شوند و بهترین راه حل های مناسب نصب می شوند.